Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy informuje o udzieleniu zamówienia zgodnie z art. 4 pkt. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych na postępowanie pn. : "Opracowanie Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021- 2026”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy informuje, iż w dniu 19 października  br. od godz. 9:30 do godz. 14:30 pokój nr 23 I piętro – Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych będzie nieczynny. Wszelkie sprawy będzie można załatwić w pokoju nr 36 II piętro – Sekretariat.

Za utrudnienia przepraszamy.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy w związku ze wzrostem zakażeń wirusem COVID-19, dbając o bezpieczeństwo pracowników oraz klientów, prosi o ograniczenie wizyt w tut. Centrum do minimum i o załatwianie swoich spraw telefonicznie lub drogą elektroniczną.

tel.: 74 851 50 10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W związku z intensywnym wzrostem zakażeń o każdych krokach podejmowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy będziemy informować na bieżąco.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy informuje osoby niepełnosprawne o posiadaniu  wolnych środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na poszczególnych zadaniach:

  • dofinansowanie do zaopatrzenia w środki pomocnicze i przedmioty ortopedyczne, np.: aparaty słuchowe, wkładki uszne, wózki inwalidzkie, pieluchomajtki, kule, balkoniki, buty ortopedyczne, protezy, ortezy, itp.,
  • dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, np. rower rehabilitacyjny stacjonarny, bieżnia, piłki, wałki do ćwiczeń, rotory, orbitrek, itp.,
  • dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych, np.: przystosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych, zakup i montaż windy, platformy pionowej,  likwidacja progów, wykonanie podjazdu, wyrównanie podłoża i położenie posadzki antypoślizgowej lub paneli lub wykładziny, poszerzenie otworów drzwiowych do szerokości 90 cm wraz z zakupem, montażem drzwi i ościeżnicy, itp.,
  • dofinansowanie do likwidacji barier technicznych, np.: zakup uchwytów, siedziska prysznicowego, łóżka ortopedycznego, podnośnika wannowego, podnośnika transportowego, zakup schodołaza, zakup nasadki toaletowej, wózka toaletowego, zakup i montaż mebli kuchennych dostosowanych dla potrzeb osób poruszających się wyłącznie na wózkach inwalidzkich, szyn najazdowych, zakup i montaż poręczy w ciągach komunikacyjnych, zakup i montaż podnośnika sufitowego, itp.,
  • dofinansowanie do likwidacji barier w komunikowaniu się, np.: zakup radiomagnetofonów, powiększalników, lup, monookularów, telefonów komórkowych z programem udźwiękawiającym wyłącznie dla osób niewidomych i niedowidzących, telefonów głośnomówiących, dyktafonów, faksu, komputera wraz z podłączeniem do sieci internetowej, mówiki, itp.

Szczegółowych informacji o realizacji ww. zadań można uzyskać w siedzibie tutejszego Centrum, tj.: Świdnica, ul. Wałbrzyska 15, I piętro, pokój nr 23 lub pod nr telefonów:  74 851-50-21, 74 851-50-29, 74 851-50-31.

Osoby zainteresowane zapraszamy do składania wniosków.