Media zaufania - link do stronyBIP - link do stronyEPUAP - link do stronyFanPage

Aktualności

Największa Majówka Kultury Dziedzictwa Poprzemysłowego na Dolnym Śląsku!

Zamieszczone - 20.04.2018
Aktualności >>

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Ślaska serdecznie zaprasza na największą na Dolnym Śląsku Majówkę Kultury Dziedzictwa Poprzemysłowego. W tym roku odbędzie się ona 3 obiektach na Dolnym Śląsku równocześnie:

 1. Tradycyjnie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprasza już po raz czwarty na Diesel FestFestiwal Lokomotyw Spalinowych. Celem wydarzenia jest przybliżenie odwiedzającym w tych dniach Muzeum lokomotyw spalinowych, pokazanie ich wpływu i znaczenia dla historii i rozwoju kolejnictwa. Festiwal ma formę wystawy plenerowej – organizowanej na naszej muzealnej bocznicy – połączonej z prezentacjami i możliwością przejazdu wybranymi pojazdami. Tegoroczna edycja Diesel Fest-u odbędzie się w dniach 01.05.2018 r. do 06.05.2018 r. Na Festiwalu zaprezentowane zostaną m.in. lekkie lokomotywy manewrowe 409Da-1, 410D-51 czy Deutz OMZ122R 33124 oraz autobusy szynowe SN80-12, 262.0 produkcji czeskiej. Dla odwiedzających turystów przygotowaliśmy wiele niespodzianek: zwiedzanie Zakamarków Muzeum (kuźnia, warsztat, sprężarkownia, zabytkowe szalety), dla najmłodszych strefa zabaw Tomka i przyjaciół oraz kolejowe kulinaria w Kolejowe Bistro.

  http://muzeumtechniki.pl/kolejowa-majowka-28-04-2018-6-05-2018/
   
 2. Na terenie dawnego, renesansowego zamku w Piotrowicach Świdnickich, w powstającym Folwarku - przyszłym Muzeum Technik Rolniczych, serdecznie zapraszamy na I Festiwal Warzyw, Owoców i Ziół w dniach 1- 3 maja 2018 r.

  W programie:
  I - Zwiedzanie wystawy zabytkowych maszyn, sprzętu rolniczego w tym traktorów z różnych okresów rozwoju techniki rolniczej.
  II - Pokazyprezentacje sprawnych ciągników.
  III - Kiermasz warzyw, owoców, sadzonek oraz rękodzieła.
  IV - Zakątek Małego Ogrodnika, gry i zabawy dla dzieci.
  V - Porady dietetyka i zielarza.
  Ponadto mnóstwo pysznego jedzenia i możliwość odpoczynku na łonie natury. Folwark otwarty w godz. 10.00 do 18.00.
                                                                                                                                                                          
  http://www.muzeatechniki.pl/
   
 3. W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Został zbudowany i był prowadzony do II wojny światowej przez członków rodziny Hilbert. W latach trzydziestych XX wieku Młyn został rozbudowany i znacznie unowocześniony. Wyposażony został w napęd elektryczny. Należy do największych tego typu na Dolnym Śląsku. Bez modernizacji i istotnych zmian w wyposażeniu pracował do końca 2016 rok u. Zachował się w pełni kompletny, obrazujący poziom rozwoju techniki młynarskiej z lat trzydziestych XX wieku. W ramach Działalności Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego na Śląsku, Młyn zostanie przekształcony w Muzeum Młynarstwa.

  Od 28 kwietnia 2018 r. udostępniony dla odwiedzających, zwiedzanie odbywa się z byłymi pracownikami Młyna w godzinach od 10.00 do 17.00

  http://www.muzeatechniki.pl/


  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Z powrotem

©PCPR w Świdnicy, ul. Wałbrzyska 15, 58-100 Świdnica | Tel.: +74 851-50-10 | Fax: +74 851-50-11 | e-Mail: pcpr@pcpr.swidnica.pl