Media zaufania - link do stronyBIP - link do stronyEPUAP - link do stronyFanPage

Aktualności

Weekend pod Parą - Pierwszy Walc Ruthermeyera- 13-14 styczeń 2018

Zamieszczone - 12.01.2018
Aktualności >>

W weekend 13 i 14 stycznia zapraszamy do Muzeum Kolejnictwa na Śląsku na spotkanie z jedynym sprawnym drogowym walcem parowym w Polsce – Ruthermeyerem 704 z 1930 r. Przejazdy walca po terenie Muzeum i jego bliższym i dalszym otoczeniu odbywać będą się przez cały dzień urzędowania Muzeum. Walc z Ruthermeyerem to naprawdę fantastyczna okazja do zobaczenia i zrozumienia zasady działania silnika parowego bo pradawni Holendrzy tak go zaprojektowali, że niemalże wszystkie jego elementy są widoczne jak na dłoni.

Co więcej – w ten weekend, ale też we wszystkie inne weekendy z walcem, możecie Państwo zabrać ze sobą jakiś drobiazg (np. niepotrzebny resorak) , który spektakularnie dla Was rozjedziemy i oddamy na pamiątkę.

Pierwszy zimowy weekend w 2018 roku to dopiero mała zapowiedz tego co nastąpi w ciągu całego 2018 roku - serdecznie zapraszamy do lektury http://muzeumtechniki.pl/rozklad-jazdy-2018/
Muzeum zaplanowało szereg ciekawych imprez, które na stałe weszły do kalendarza imprez m.in.: Galę Parowozów, Diesel Fest, Festiwal Zabytków Techniki, Przemysłowe Miasto Dzieci, Pociąg Św. Mikołaja czy Noc Muzeów.

http://muzeumtechniki.pl/diesel-fest/
http://muzeumtechniki.pl/miasto-dzieci/
http://muzeumtechniki.pl/festiwal-zabytkow/
http://muzeumtechniki.pl/gala-pary/

Jest też wiele nowości wśród ofert przygotowanych z myślą o uatrakcyjnieniu zwiedzania Muzeum:

http://muzeumtechniki.pl/walc-ruthermeyera/
http://muzeumtechniki.pl/nocne-zwiedzanie/
http://muzeumtechniki.pl/zakamraki/

Parowóz TKt48-18 wraz z zabytkowymi wagonami wyruszy na trasy kolejowe Dolnego Śląska po praz pierwszy 10 lutego Pociągiem Hilbert na zwiedzanie Dzierżoniowa oraz Młynu Hilbert już 10 lutego, w kolejnych miesiącach zaplanowane są wycieczki  po najbardziej malowniczych trasach ze zwiedzaniem najatrakcyjniejszych miast Dolnego Śląska.

W szczególności polecamy pakiety zwiedzania wycieczek dla dzieci i młodzieży (lekcje muzealne, warsztaty tematyczne, oferta ferii oraz wakacji w Muzeum) oraz innych grup zorganizowanych podczas, których można ciekawie spędzić dzień w Muzeum.

http://muzeumtechniki.pl/oferta-edukacyjna-2017-2018/
http://muzeumtechniki.pl/school-bus/
http://muzeumtechniki.pl/kolejowe-bistro/
http://muzeumtechniki.pl/wagony-sypialne/
http://muzeumtechniki.pl/willa-fischer/

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska

Z powrotem

©PCPR w Świdnicy, ul. Wałbrzyska 15, 58-100 Świdnica | Tel.: +74 851-50-10 | Fax: +74 851-50-11 | e-Mail: pcpr@pcpr.swidnica.pl